10 rokov Kreedz Slovakia- perd0 (2017-01-24 21:11:44)   
-


Veľavážení návštevníci, dnes je to presne 10 rokov existencie Kreedz Slovakia. Bol som to ja perd0 spoločne s Butth3adom, kto sa 24.1.2007 po pár dňoch dohadovania a špekulovania rozhodoli na free webhostingu založiť doménu #KZSK.

V onej dobe bolo na území Čiech a Slovenska naozaj mnoho jumperov a lokálne servery, ktorých bolo v tom čase len naozaj málo, menovite najmä server portálu Bside.sk - Jump2Sky, boli nepretržite plné. Mnoho národností v tom čase už dávno existovali pod národnými komunitami (kzfr, kzsca,..) a tak sme nemať vlastnú komunitu videli ako akúsi medzeru v našom jumpe, ktorá by nás mohla zjednotiť, aby sme sa nestretávali iba na serveroch, ale aj cez webové prehliadače. Neviem ako Butth3ad, ale úprimne, čo sa mňa týka, rozhodne som vtedy neuvažoval nad dlhodobým megaprojektom, ale skôr nad niečím malým, čo by poslúžilo na výmenu názorov, diskusie, v podstate niečo ako menšie fórum.
My sme ale náš vtedy prázdny web začali usilovne propagovať všade kde to len šlo a veci sa začali hýbať veľmi, veľmi rýchlo až priam nečakane.
Od úplného počiatku sa nám dostalo pozitívneho ohlasu a ľudí, ktorí chceli pomôcť, sa začalo zbierať dosť. Boli to práve oni ktorých osobne považujem za základ toho, že sme projekt nemuseli zrušiť po pár mesiacoch. Tí, ktorí vedeli dobre písať sa rozhodli písať pre nás novinky, tí ktorí vedeli používať Hammer (mapping editor) sa rozhodli vytvoriť nejaké menšie mapy s našim tagom, tí, ktorí ovládali moviemaking robievali videá, či už malé, alebo veľké... jednoducho tona contentu a novinky sa zbierali rýchlo.
Ľudia sa zdali byť z projektu nadšení a bez žiadnych problémov, len tak pre ich vlastné potešenie, využívali svoj voľný čas na produkovanie obsahu pre web. Neviem vám už povedať ako rýchlo nám trvalo nazbierať prvú stovku užívateľov, ale dovolím si tvrdiť že to dlhá doba nebola. Ľudí, ktorí pre nás 'pracovali' som vôbec nepoznal, maximálne z videnia na serveri, ale mali sme šťastie že každý jeden z nich bola super, priateľská, rozumná osoba a ono to tak šlo akosi samo, bez problémov.

Väčšina z týchto ľudí už Kreedz nehrá, a veľa z nich to vzdalo už po 2-3 rokoch existencie. Úplne to chápem a cením si práce ktorú za tú dobu urobili. Preto som sa rozhodol trošku zaspomínať a vyhľadal som týchto hráčov na internete. Opýtal som sa ich, aby sa nám zľahka pripomenuli a všetci z nich boli potešení, nie však viac ako ja.

Butth3ad (spoluzakladateľ)

Serus 😀
Neskutočne ten čas rýchlo ubehol, mám pocit, že sa toho veľa neudialo, zatiaľ som slobodný, deti nemám, no akosi nemám potrebu sa ponáhľať. Primárne pracujem ako ekonóm vo výrobno-technologickej spoločnosti a v rámci voľného času sa venujem fotením akcií. PC hranie asi za posledných 5 rokov som vymenil za vyššiu športovú aktivitu, začalo to posilňovňou, domáce cvičenie, sezónne športy ako bicyklovanie, korčuľovanie, sem tam lyže, minulý týždeň prvý krát hokej na ľade a hlavne posledné 3 mesiace aktívne street workout v nitrianskom tíme BarHeroes, tu musím poznamenať obrovske nadšenie, že som do toho išiel a plánujem sa tomu aktívne venovať aj v budúcnosti, popritom aj iné spomínane športové aktivity. Na KZSK občas zazriem jedným očkom a som veľmi nadšený, že komunita žije, jedna z malá odvtedajších čias. Vsetci si zasúžia obrovský rešpekt - hlavne perdovi, koľko času a námahy do toho vložil, ďalším členom ako resolute, za neskutočný talent, či v skákaní alebo v programovaní celého systému, takisto neppo, raptor22(nemiq), dienos, jab, všetkým ostatným hráčom či oldschool alebo aktuálnym slovenským/českým rekordérom, mapperom, moviemakerom, grafikom, redaktorom a teda vôbec všetkým adminom, členom, návštevníkom. Huráááá otvoriť ďalšiu dekádu, CS nikdy neumiera! 😀


perd0 (spoluzakladateľ)

Ahojte. Spíšem o sebe niečo aj ja, ako autor tejto novinky, pretože keď si dnes uvedomím že je to už 10 rokov, cítim hrdosť. Som nesmierne rád ako sa veci za tie roky pohli, čo sa našej komunity týka a napriek tomu, že tu dnes nezavíta obrovské množstvo ľudí, je to až priam neuveriteľné, že sme to dodnes vydržali a ja aj dnes nemám problém pre vás spísať takto dlhý článok. Jednoducho ma to stále neopustilo a túto prácu, ak to tak môžem nazvať, zbožňujem. Tento web je dôkazom toho, že keď sa chce, všetko sa dá, ak keď to v istých momentoch nebolo ľahké. Spoločne sme ale nazbierali krásne momenty, či už v otváracích rokoch, kedy sa v prvých krát pokorovali 250 lj hranice, robili sa prvé kzsk_ mapy, ktoré vo svete mappingu tak veľa znamenajú, alebo dnes, kedy sa skokani starajú o neuveriteľne vyšperkové svetové rekordy, o ktorých sme vtedy len mohli snívať.
Svoju aktivitu aj v 2017 pripisujem k mojej neutíchajúcej láske k hre Counter-Strike samotnej, nech už je to 1.6 alebo GO a úprimne? Mám pocit že ju budem hrať až do smrti, nech už v živote robím čo chcem.
Napriek tomu, že môj život nabral iné smery, ako niektorí viete, už 5 rokov žijem v Londýne a pracujem ako Sushi chef, čas pre CS si VŽDY nájdem. Nie je to však už jumping, ten len sporadicky, hrávam však CS:GO s partiou pre zábavu, nemám v pláne to dotiahnuť na pro scénu, ale jednoducho ma to baví a Counter Strike považujem za masterpiece medzi hrami. Jednu vec ktorú by som ale chcel dosiahnuť, vytvoriť kompetitívnu de_ mapu, ktorá by sa hrala na najväčších turnajoch. Pracujem na tom, ale potrvá to.
Inak čo sa osobného života týka, momentálne som bez priateľky, pracujem, stále milujem hory a cestovanie, často krát cestujem na Anfield do Liverpoolu na futbal, raz si spravím tetovanie s tematikou klubu. Mojim aktuálnym plánom je na jar presťahovať sa do Švajčiarska, pretože mi hory naozaj chýbajú a v Londýne to je veľkomestský, uponáhľaný život, ktorý mi popravde už začína liezť na nervy 😀 Tak mi držte prsty nech sa mi to podarí.
Rád by som ešte pozdravil všetkých ktorí sa podieľali na histórii Kreedz Slovakia, ste super ľudia a bez vás by sme to nedokázali.


FR33DY. (jumper)
- FR33DY. má poruchu sluchu, nemenil som ale jeho slová pretože je to jeho vlastný text a to si cením

Volám sa Robert "FR33DY" Holec, nedávno hral som proskiller jump. Už dlho nehral som, asi pred 1 mesiacov hral som, už mi nebavím, ale doskočil som 244 LJ.
Momentálne hrám World of Warcraft, väčšina nemám čas, venujem fotografovanie pre športy.
Žijem v ČR od 2011 dodnes, pracujem ako CNC obsluhu, namontovať,..atď. Zatiaľ som spokojný 🙂 Mám priateľku už dlho, sme chodili viac ako 7 rokov.


s0liD (mapper)

Sevas, tak v súčasnoti končím magistra na prírodoveckej fakulte v BA a od čias kedy som robil kz mapky sa toho dosť zmenilo. Žijem so snúbenicou a makám kde sa dá. Mal som aj nápad že by som spravil ďalšiu spomienkovú mapu ako nedávno summercliff2 a westbl0ck2 ale akosi nie je čas. Mapy síce netvorím ale hry hrám stale 😀 Dosť som prepadol Hearthstonu. Kto to hráva vie aká je to závislosť 😀 Rad si zahrám Battlefield a ostatné fps-ka... asi všetko kde je multiplayer aby som si mohol ponerváčiť a ostatým ponadávať do luckerov 😀 Hehe toto by bolo asi všetko o mne, pozdravujem všetkých členov, nech sa vám darí, držte sa.

Neppo (kóder)

Volám sa Peter "Neppo" Strieška. Podľa občianskeho mám 28 rokov. Do KZSK komunity som sa hlbšie dostal asi až po tom, čo som dostal možnosť robit ako-také úpravy na KZSK webe. Túto možnosť mi dal ButtHead 🙂 To mi dalo možnosť zdokonaliť sa v PHP. V súčasnosti už CS ani Jumping skoro vôbec nehrávam, sem-tam si zahrám nejakú oddychovku ako Hearthstone. Na hry už nie je čas, skôr si vezmem gitaru do ruky, prevetrám autíčko alebo idem niekam s kamošmi alebo priateľkou.
Ale pamätám sa ako som sa vždy snažil zdokonaliť sa v jumpovaní ale nikdy sa mi to nepodarilo a tak som len ticho závidel úspešnejším ľudom 😀 Už počas školy som začal pracovať ako C#/ASP.NET developer v jednej nemenovanej firme, kde som doteraz, zatiať 😀 Momentálne žijem s priateľkou, dá sa povedať, v podnájme ale čoskoro to vidíme na vlastné bývanie a v blízkej dobe aj rodinu. Rád sa ešte sem-tam vrátim na KZSK a som prekvapený čo a ako niektorí chalani dokázali. Už vidieť že SK/CZ komunita dobila aj svetovú scenu.
Chcem sa ešte raz poďakovat ButtHeadovi, že mi dal možnosť spolupracovať a podieľať sa na raste KZSK webu a komunity. Ďalej ľudom ako Fr33dy, perd0, resolute, jab, nemiq22 a kopec ďalších.
Želám všetkým veľa úspechov a nech vám to skáče 😀


fr1enDs (jumper)

Ahoj,
jmenuji se Mareček Karel, je mi 26 let a žiji v Uherské hradišti. V době, kdy jsem aktivně hrál “kz” jsem používal nick fr1enDs.
V roce 2015 jsem dokončil aplikovanou informatiku s titulem Ing. a momentálně pracuji v Peugeot Kunovice. Ve volném času létám vyhlídkové lety s letadlem (od r. 2011) nebo vrtulníkem Robinson R44 (od r. 2015). V soukromém životě jsou plány jasné, s přítelkyní jsme spolu 7 let a budeme plánovat svatbu+první dítě.
Skákat jsem začal od začatku vzniku kz map. První server, který jsem navštívil byl extrem jumps a slovenský bside, pro který jsem dělal i nějaké videa. V době, kdy počítač udržel stova 100 fps bylo skákání velmi náročně - především na naučení. Nikde neexistoval návod, jak dělat strafe, lj nebo bhop. Na druhou stranu kz bylo tehdy v největší slávě a potkal jsme spoustu kamarádu a všichni jsme si navzájem pomáhali.
Můj vzor v “kz” byl Ted bundy ze zahraničí a u nás Umění je panna, se kterým jsme společně i s ButtH3adem natočili na tu dobu hezké video: JUMPERS FROM THE HEART OF EUROPE. Chtěl bych připomenout hráče lepší než já, o kterých jsem dlouhou dobu neslyšel a rád bych se s němi ještě někdy potkal anebo kontaktoval: solid, No-one-smith, pakostino, ox proclimber, ButtH3ad, alien a umeni je panna.
Ke konci mě donutilo i to, že jsem měl vysněnou hranici 250 units lj, kterou jsem pokořil a neměl již další cíl. Touto cestou zdravím všechny české /slovenské aktivní hráče, kteří mají můj obdiv. Občas sleduji Vaše rekordy a jsem v úžasu co všechno dokážete.

Kontakt:
mail: marecekk@lioncar.cz
mobil: +420 602 845 358
FB: https://www.facebook.com/friendsicek


ZacI (jumper)

Mám aktuálne 23 rokov a v lete 2016 som úspešne vyštudoval magisterské štúdium informatiky v Košiciach, volajte ma ing. zaci 😀 Chvíľku som pracoval ako network administrator v KE a v novembri som sa presťahoval do PRG, kde robím dizajn sietí (optických, coaxiálnych atd) v holandskom startupe, takže sa pomalicky zabývam v novom meste a teda začínam taký nový život, ženatý ešte nie som, ale s priatelkou sme spolu už 2 roky a pár dní. KZ už velmi nehrávam, aj keď som to vcera 20.1 nainštaloval 😀 Trošku som si zaskákal LJ a ešte to tam je, len už neviem zohnať správne nastavenia set launch a podobne takže to nie je tiptop, kzsk a XJ sledujem celkom pravidelne a je to super, že to ešte stále beží v takomto štýle a že sa slováci a češi takto presadzujú. Na počítačové hry je stále menej casu, ale vždy sa nájde!😀 Teraz plánuejm rok dva čo najviac cestovať a minúť všetko čo zarobím na výlety a spoznávanie kým sa začnem usadzovať.

Josto (moviemaker)

Čauko, volám sa Ján Maar alebo skôr Josto, pri KZSK som vyrastal od kedy vzniklo a od kedy som stretol maleho r3s0luta 😀 – vtedy sme sa ťahali na CS serveroch asi všade spolu jump, surf, time-beat. Časy Bsidu, a iných kultových portálov 😀
Áno, začal som hrať CS a KZ ešte v dobe keď fičalo Ventrilo, neboli fóra, zapisovanie svetových rekordov, ani žiadne fancý “módy” do hier a podobne. Boli iba old servery a LANka na natáčanie 😀 Bol som pri Slovenskom zrode hide-n-seeku (tzv. Starého s block makerom) ako aj nejakom tom vývoji pre KZSK a následne správa webu. V tom čase sme natáčali a robili pár videí s resom, ktoré možno aj poznáte. Ako také rekordy som ani nemal, no bol som pri zrode väčšine resových ako aj pri iných, veľa vecí, ktoré sme robili aj s ostatnými jumpermi boli už viac menej trick-jumpy. Skákať som prestal nejak po roku ani neviem kedy 😀 2010? Začala vysoká škola, rEs0 zostarol 😀 On mal školu, projekty, život a už nebol čas. V tom období prišlo aj veľa talentov na KZ scénu aj zo slovenska, aj zo zahraničia a už bolo ťažšie sledovať scénu aj všetko (vývoj portálov, serverov, FB, e-media).
V súčasnosti pracujem pre IBM, výšku som ako tak dokončil, som ženatý. CS ako také už moc nezapnem, hlavne 1.6 už vôbec, CSGO som hral tak možno 1 rok a aj to je veľa, prestalo ma to baviť, keďže na časy 1.6 to proste nemá. Hry hrávam stále, už síce iné ako kedysi, ale také za zmienku stoja asi Division, Diablo III, SWOTR, Battlefield a asi každú novinku čo vyjde do sveta.
Od čias keď som bol v 'obehu' spolu s rEs0m sa toho strašne, aspoň z môjho pohľadu, zmenilo. Ako vývoj hier, nová doba, e-media (e-sports veci), nové možnosti ako mobily tak zapisovania vecí a natáčanie až po technológie na vsetky tieto veci. Keď toto píšem pripadam si ako človek z Falloutu, ktorý vyšiel z krytu a chcú od neho spomienky na staré časy, ktoré prežil s KZSK.


jab (grafik)

Ahoj, na portal KZSK jsem poprve narazil pres buttheaduv server Hide N Seek, kde byly bloky. Hned me ten mod zaujal a od te doby me chytl i jumping. Zalozil jsem nekolik portalu, mene i vice znamejsich ohledne CSka jedny z vetsich jako ModCS, ktere skoncilo a Amxmodx.cz, ktery bezi doted. Aktualne uz CS a jine hry nehraju, z duvodu nedostatku timu ale rad na ty casy strileni a jumpingu vzpominam. Jiz v te dobe jsem se hodne venoval grafice. Zacal jsem v tomto oboru podnikat a stale nasbiraval dalsi zkusenosti vcetne moznosti vytvorit design pro tento portal ?? Vystridal jsem par bab, zazil nezapomenutelne zazitky. Aktualne pracuji v marketingove agenture jako grafik. Preju hodne stesti k 10. vyroci vsem z KZSK komunity a at vam to skace! jab

Raptor22 (demo admin)

Raptor22 (NeMiQ22) Vás všetkých zdraví zo Žiliny, kde aktuálne bývam, pracujem ako Java programátor a KZ už nehrám v podstate vôbec. V KZ komunite som bol aktívny cca od roku 2005 do 2010. Najprv som si len hopkal po serveroch, potom som si spravil zopár vlastných videí a následne som bol demo adminom na KZSK. Na svetové rekordy som nemal, LJ mi išli priemerne, ale vďaka slabému PC som si celkom vpohode dával Edgebugy :). Keď som sa na VŠ začal poctivejšie venovať škole a popri tom brigádoval v IT firme, na hry som už nemal až tak chuť a postupne som jumpoval menej a menej a radšej si vybehol von - bicykel, turistika (pár rokov aj Parkour). Naposledy som si KZ zahral pred pár mesiacmi (bkz_goldbhop) a poskúšal nejaké tricky na klasických de_, cs_ mapách. Stále pravidelne sledujem dianie na KZSK a Xtreme-jumps. Som rád, že KZSK stále funguje, chalani ako shooting-star, fykseN, PU9maker a iní poctivo reprezentujú na XJ. Na záver by som pozdravil lamy ako rEs0LuTe, Butthead, perd0, FREEDY, zMYsel preds4Vzatia:|, Zac!at0cnik, DiENOS, ale aj všetkých, ktorí sú stále aktívni a rozvíjajú KZSK komunitu.

rEs0LuTe (jumper)

Momentálne študujem aplikovanú informatiku na Univerzite Komenského a popri tom pracujem ako web developer v malej IT firme v Bratislave.
Tam kde v súčasnosti som, to čo robím, je z veľkej časti zásluhou práve KZSK. V roku 2008 mi Butthead zveril do programovanie KZSK webstránky, čo ma vtedy veľmi začalo baviť a získal som tým cenné skúsenosti, za ktoré som vďačný aj teraz. Takisto k tvorbe videí som sa dostal tiež práve vďaka KZ, keď som robili všelijaké long jump shows, jump videjká, čo ma taktiež veľmi bavilo a tieto skúsenosti som mohol preniesť aj do reálneho sveta, kde som mal možnosť spolupracovať s českým režisérom "Romeom" na filme Piešťany Mesto Snov, takisto s kamarátmi z freerunovej skupiny UrbanFreedom sme od Redbullu vyhrali cenu za najlepší strih. Týmto chcem povedať, že čokoľvek v živote robíte, či už je to hranie hier alebo robíte veci, ktoré ostatní ľudia považujú možno za plýtvanie času, môže mať význam.
Čo sa týka hier a mňa v súčasnosti, tak si občas zahrám Dotu 2, avšak nedávno mi písal oRo(s ktorým som skákal pri mojich úplných začiatkoch), že treba oprášiť aj KZ, tak sa to chystám zapnúť v blízkej dobe, avšak len tak rekreačne nech zaspomíname na staré časy. 😀
Do budúcna plánujem rozbehnúť jeden webový projekt na ktorom momentálne pracujem popri škole a práci a chcel by som neskôr pocestovať pár mojich vysnívaných krajín. 🙂


bk#kL (admin, moviemaker)

Zdravím, jmenuji se Vít Jakeš, je mi 22 let, žiju v Havlíčkově Brodě a ve své době jsem v internetovém světě vystupoval pod přezdívkou bakeLit.
Chtěl bych tímto pozdravit všechny lidi z dob, kdy jsem skákal od rána do večera. Všechny, kterým kz scéna natolik přirostla k srdci, že ji doposud neopustili. Děkuji peRd0vi, že si na mou existenci vzpomněl, moc rád jsem si celé toto období připomněl.
Můj život se za posledních pár let začal uchylovat směrem k překladatelství a tlumočnictví, několik let jsem tvořil titulky k nespočtu seriálů a filmů pod stejnou přezdívkou, až jsem se tento obor rozhodl jít studovat. Momentálně zápasím s třetím ročníkem na Karlově Univerzitě a doufám, že to nějak dopadne.
Stále trávím hodně času na skateboardu a se svým bratrancem, kterého možná znáte jako Ma$taKillu, který sestříhal nejedno kz video (ve své době hvezdám jako ndR, heL^_x). Založili jsme si spolu totiž renovační dílnu a zabýváme se renovacemi a přestavbami starších motorek (trueborne.com). Je to takové řemeslo, které nás natolik zaměstnává, že je málokdy čas na něco jiného. Už ani nevím, kdy jsem vlastně se skákáním přestal, ale když mě perd0 zkontaktoval, nedalo mi to a připomněl jsem si alespoň pár longjumpů a bkz_goldbhop a řeknu vám, že je to pěkná bída! Prsty už nestrafují jak zamlada, bunny hop je nějaký líný a celkově to bylo trošku trápení. Smekám před lidmi, kteří do toho stále šlapou a dělají naší skromné československé scéně dobré jméno na XJ - když jsem totiž stránku po těch x letech navštívil, nevěřil jsem vlastním očím, když jsem zjistil, kdo teď vévodí tabulkám.
Chci celému týmu popřát nejméně dalších deset let a pozdravit všechny, co se kdy na webu a fungování komunity jakýmkoliv způsobem podíleli. Dále pak zdravím všechny, co byli součástí videa The Jumping Madness, jmenovitě rEs0LuTa, FR33DY.ho a další, na jejichž přezdívky už je má paměť krátká. Doufám, že se máte dobře a vzpomínáte na tuto dobu v dobrém, stejně jako já.
Komentáre (14) | Pridať komentár | Prečítané 3169-krát
Komentáre
#1- perd0  24.01.2017 21:20:51  
-Pripravujem aj mapu, zverejním ju ale po mojej 2týždňovej dovolenke ktorá končí 4.2.
#2- maxiqueen  24.01.2017 22:08:00 
-gj -
#3- NeMiQ22  24.01.2017 22:24:53 
-riadna KZ geriatria - ... pekne som zaspomínal pri čítaní -
#4- liKo  24.01.2017 23:58:13 
-... fajné - -
#5- shooting-star  25.01.2017 05:43:28 
-parada! happy bday kzsk
#6- neppo  25.01.2017 20:42:17 
-tolka nostalgia ma prepadla - pekny clanok -
#7- Klox0^  25.01.2017 20:52:36 
-Naozaj super práca perd0, čo sa týka článkov vieš ich napísať naozaj parádne, číta sa to skvelo a spojil si sa s ľuďmi, ktorí to celé začali. Ešte viac by som ocenil, keby tam bolo viac hráčov, pretože tí sú podstatní. Určite by som tam pridal rozhovor so shootom, pretože on ťahá túto komunitu, ďalej Hitlooser tiež toho veľa dokázal, maxseemne, noxeR .. Bez týchto hráčov by komunita už dávno neexistovala. Určite sú doležití ľudia, ktorých si spomenul a spojil sa s nimi, a však oni sú hlavne na začiatku kzsk a preto by som urobil rozhovor aj ďalšími hráčmi, ktorí si to zaslúžia minimálne rovnako ako oni -
#8- FR33DY  25.01.2017 22:18:24 
---- Pekny clanok -
#9- AttentioN  26.01.2017 16:34:10 
-hezky -
#10- Hitlooser  28.01.2017 01:15:38 
-happy bday, jsem rad ze jsem kzsk objevil a mohl se stat soucasti neceho takoveho --
#11- oRo.  29.01.2017 21:56:44 
-paradicka-
#12- steel  30.01.2017 22:32:07 
-#3: ku geriatrii to ma daleko -
#13- NeMiQ22  09.02.2017 14:06:07 
-#12 vekovo samozrejme nie, ale vzhladom ku dĺžke existencie KZ -
#14- drAxX  24.02.2017 10:17:28 
-Nostalgia riadna
ShoutBox
23.05.2019 21:14:25
Pozeral som na FTP ci to niekde nie je skryte, ale bohuzial nie :/
21.05.2019 02:08:07
ešte raz kto ma niekde v PC videa crazy jumping?? pošlem na účet 200kč alebo v eurach.. seriozne
15.05.2019 10:17:54
14.6. pořádáme sraz v Praze, tak doražte -
09.03.2019 23:28:01
Zdravím - začal som znova robiť nejake edity,, ak by niekto chcel niečo editnuť tak kludne pošlite nejake demo na steam -link- -
03.03.2019 03:09:30
mas to v pm, sorry za delay, nejak sem tu nebyl -
22.02.2019 13:36:56
@Hitlooser Mala by to byť zložka s názvom resource, ktorá sa nachádza v cstrike a valve. Skús mi prosím ťa poslať tú zložku resource z cstrike a valve (Z cstrike bude možno treba aj gfx)
All rights reserved 2007-2019 © by KZSK.sk # Coded by Jakub "rEs0LuTe" Sedláček. Designed by Oldřich "jab" Selner.