Interview s noxerom- perd0 (2013-06-10 19:12:55)   
-
Sedím vo vlaku na ceste domov z práce a cez 3g sieť surfujem po stránkach nášho webu. Dátum poslednej novinky - viac ako 2 týždne dozadu. Serie ma to, chcem niečo napísať, nech je to hocičo.
Interview, prečo nie interview? Zisťujem možných kandidátov... shooting-star - bol. Hitlooser - bol. PU9maker - bol... NOXER! Ako sme na neho mohli doteraz zabudnúť? Neodmysliteľná časť nášho skoku a mnohými obdivovaný hráč ktorý natočil nespočetné množstvo rekordov a svojou prácou doteraz podporuje tento web.
Na druhý deň ho teda kontaktujem, kladná odpoveď na seba nedá dlho čakať a tak podvečer 8.6. píšeme tento rozhovor. Počkať! Poďme to spraviť o niečo zaujímavejšie Oslovujem svojho brata Angela ktorý sa ku mne pridáva na post pýtajúceho sa a interview sa tak odohráva medzi troma ľuďmi.
Nech sa páči - noxeR ako sa patrí a sluší:

INTERVIEW:::..

perd0: Nazdar nox, je to už doba čo figuruješ vo svete Kreedzu a hráči ťa dozaista poznajú, napriek tomu sa nám ale predstav a priblíž svoju osobu.
noxeR: Takže volám sa Tomáš Ivan, mám 19 rokov a žijem v malom mestečku Revúca. Práve som úspešne dokončil strednú školu a teraz si užívam predĺžené prázdniny.

Angelo: Tak teda Tomáš, či Ivan? Nie prdel.. Čo máš vo zvyku robiť v Revúcej? Dá sa tam podniknúť nejaká turistika, alebo čím tráviš voľný čas?
noxeR: V Revúcej nieje toľko možností ako vo väčších mestách ale vždy sa tu dá niečo zábavné nájsť. Ja osobne hrávam futbal, chodievam behať, posilňovať a zvyšok času trávim pri kompe. Je tu veľa turistických možností chodievať niekde do lesa na hríby alebo či už len sa prejsť niekde po kopcoch. Je to tu fakt pekné a veľmi dobré na odreagovanie.

perd0: Pravdupovediac priznám sa že som musel použiť google maps aby som bol v obraze a usudzujem že Revúca centrom diania nebude.. chcem tým povedať, že okrem svojich vlastných aktivít sa tam toho príliš veľa neudeje, alebo sa mýlim? Máš v pláne v Revúcej ešte niekoľko rokov pobudnúť, alebo by si rád odišiel niekam inam, napríklad kvôli vysokej škole, alebo aj do zahraničia?
noxeR: Je to celkom malé mestečko, v ktorom sa toho veľa nedeje. Ja osobne by som z tadeto najradšej odišiel niekde do zahraničia kde by bola nejaká možnosť sa zamestnať a ustáliť sa tam na dlhší čas. Nerád by som zostával celkovo na Slovensku pretože tu to je každým dňom horšie a horšie. Výšku nemám v pláne pretože najradšej by som si momentálne išiel zarobiť a chcel sa pomaly osamostatniť a nebyť závislý od rodičov. Najradšej by som išiel do krajiny kde sa hovorí anglicky pretože angličtina ma baví a rád by som si ju zdokonaľoval.

Angelo: Keď už si spomínal tú ukončenú strednú školu, aká škola to bola a ako dopadli maturity a ako prebiehala príprava, ak vôbec?
noxeR: Bola to Odborná škola so zameraním na elektrotechniku, ktorú som rád naštevoval. Mal som tam dobrých kamarátov a tiež učitelov. Maturity prebehli celkom hladkom na to aká bola príprava Z angličtiny za 2, zo slovenčiny za 3 a z odborných tiež za 3. Matematiku som nemal pretože som s výškou veľmi nerátal. K tej príprave, tá bola dosť chabá lebo nejako sa mi nechcelo do učenia

perd0: O maturite sa aj hovorí, že je ako plot. Ak nevieš preliezť sám, prehodia ťa, lol. Každopádne máš ju za sebou a tým aj tvoje pôsobenie za školskými lavicami, vysoká škola sa zrejme na základe tvojich odpovedí nekoná, čo osobne chápem Blíži sa leto, teploty budú stúpať, máš v pláne užívať si to vonku, poprípade budeš sa usilovať o nejakú brigádu alebo si odhodlaný radšej skysnúť za kompom?
noxeR: No mám v pláne si toto leto poriadne užiť pretože to bude asi posledné na Slovensku (aspoň dúfam), rád by som od septembra mal nejaký job a bol niekde v zahraničí. Brigáda toto leto asi nie, rád by som si ho fakt užil s kamarátmi niekde pri guláši alebo niekde pri vode samozrejme ak to bude možné pretože čo viem tak toto leto veľmi horúce nemá byť a že má byť dosť upršané tak dúfam že sa na nejaký čas vyjasní aby som ten čas nestrávil fakt iba niekde dnu pozerajúc von oknom. Tak ja dúfam že leto bude dlhé

Angelo: A keď už je to počasie také úžasné, že si nútený kukať do obrazu, zvykneš dávať ešte nejaké hry? CS aspoň pre parádu? Alebo možno nejaký film? Keďže je teraz pár filmov, ktoré sa dajú pozrieť.
noxeR: No momentálne keď si niečo zahrám, tak je to CS:GO alebo Minecraft, iné hry už nehrávam. Filmy rpozerávam rád a taktiež seriály, je tu pár filmov na ktoré sa veľmi teším - napríklad Pain & Gain alebo Fast and Furious 6, ktoré sú zatiaľ iba v kino verziách. Filmy takého žánru mám najradšej ale častejšie pozerávam seriály, najradšej mám Dva a pol chlapa, to je môj top a taktiež mám rád Big bang theory. Často sledujem teraz na youtube nejakých lets playerov alebo vlogerov.

perd0: Dva a pol chlapa je aj môj top, každú časť mám pozretú minimálne 3x, lol. Možno preto že je to jediný seriál pri ktorom som dokázal vydržať, všetko ostatné ma po niekoľkých dieloch onudí CS:GO hrávaš pomerne často, veľa krát ťa vidím in-game, je ale 1.6 a Kreedz už pre teba úplnou minulosťou alebo si to ešte zapneš, aspoň raz za týždeň? Chodievaš ešte na webstránky Xtreme-Jumps a sleduješ dianie? Za seba musím povedať že pomerne neaktívny som už poriadne dlhú dobu ale nechcem dopustiť aby sa pre mňa táto hra navždy vytratila.
noxeR: Ja tak isto mám asi všetky časti čo sú v slovenčine (asi 9 sérií), tak mám všetko pozreté asi 3x, stále ak sa fakt nudím tak si to pozriem, ten seriál proste nikdy neomrzí. Ja sledujem dianie v KZ stále keď zapnem komp tak si pozriem kzsk(na ktorom sa toho už veľa nedeje ) a XJ, čo je nové, či sa niekto zlepšuje alebo či nepribudol nejaký nový talentovaný jumper alebo či niekto nenatočil synergy x2 okrem LEWLYho. 1.6 je už pre mňa minulosť, ja som to už nehral dosť dlho a už ani nemám veľmi v pláne momentálne, už ma nemá čo motivovať zapnúť tú hru a niečo si skočiť keď vidím aká je tá scéna neaktívna, je to dosť smutné ako to celé spadlo. Je mi ľúto kzsk, neviem ako dlho bude existovať, dúfam že ešte dlho a že sa ešte niekto nájde kto by to mohol oživiť ale ja to už budem sledovať iba z pohľadu webovej stránky. Inak ešte vidím že väčšinou na XJ keď je mapa o tie prize money, tak to berie LEWLY a asi raz som tam videl shNz a to je celkom smutné

Angelo: No ani sa nie je veľmi čomu diviť, CS predsa beží už riadne dlhú dobu a celkom sa ešte čudujem hráčom čo to hrajú. Je to proste niečo čo už nič nového neprinesie a každý si radšej zapne hru, ktorá má grafiku len dva metre od reality. Spomína sa na CS časy ale dobre a teraz si môžeš zaspomínať aj ty. Aká mapa bola pre teba najobľúbenejšia, ktorý hráč si to podľa teba dával ako najväčší phan a mal si nejaký idol?
noxeR: Moja obľúbená mapa nebola len jedna, pri konci ako som to hrával tak to bola asi kz_synergy_x, lebo mal som rád výzvy a ťažké bhop mapy, sami viete že ja a KZ to nešlo veľmi dokopy ale aj tak toto bola už ku koncu jedna z mojich obľúbených máp, ktorú keď som videl niekde bežať na serveri, tak som sa veľmi rád napojil aj keď som vedel že pri to strávim trochu viac času ako pri ostatných. Hráč ktorý si to dával ako najväčší pán? Pre mňa to bol rozhodne shNz ktorý bol zároveň mojim idolom z tej svetovej scény, vždy som bol fascinovaný sledovaním jeho diem, to bolo niečo neskutočné a z tej slovenskej scény som sledoval rád rEs0LuTe, kto iný predsa, aspoň pokiaľ bol aktívny a točil a ešte Hitloosera, s ktorým ma bavilo prebiehať sa na mapách a ako ste videli v mojich posledných realeasoch, kde sme si navzájom brali demá, fakt ma to motivovalo dať lepší čas ale teraz ma to už prešlo a vidím že aj jeho takže tak.

perd0: A ako si sa vlastne k týmto mapám a KZ samotnému dostal? Sám neviem do ktorého roku siaha tvoj skok, pamätáš sa kedy si sa s KZ zoznámil? Aké mapy sa vtedy hrali a ako dlho ti trvalo, kým tvoj skill narástol natoľko že si bol schopný točiť rekordy?
noxeR: Ja som pred kz hrával hns z kamarátmi z real lifu ktorý to časom prestali hrať ale ja som hrával ďalej hns bavilo ma to. Neviem kedy a ako som sa tam vlastne dostal ale s ľudmi čo som hrával hns zrejme vďaka nim pretože som sa cez nich dostal asi na nejaký bhop server a odvtedy ma to držalo ale fakt presne neviem. Točiť rekordy som začal asi rok a pol po tom ako som hrával KZ, bolo to pre mňa strašné veľmi som stresoval, všade som padal, pamätám si na môj prvý kzsk rekord na ktorom som prekonal herqa, neviem presne ako sa už tá mapa volá ale bol som strašne roztrasený na konci a nemohol som tomu uveriť, že ja som natočil nejaký kzsk rekord kde boli ešte všetci cz/sk jumperi aktívny a bola tam pre začiatočníkov riadna konkurencia. KZ som hrával celkovo asi 3 a pol roka.

Angelo: K tomu aby bol jumper úspešný potrebuje zvládať aj rôzne techniky, ako si na tom bol s lj, cj, hj a pod.? Pochváľ sa nejakými rekordami.
noxeR: Tak ja si myslím kto bol aktívny jumper či už návštevník kzsk a tejto cz/sk scény tak asi všetci vedia aké som mal rekordy a taktiež sa dajú nájsť na webe, ale prečo by sme si to nemohli zopakovať Lj, cj a dcj bola asi moja najsilnejšia stránka v technikách. Lj som dal 256 block ako prvý na cz/sk scéne, takisto aj 269 cj block ale ten zatiaľ nikto nedorovnal, dcj 272 block a hj mám 243 block. Taktiež by som chcel pogratulovať PU9makerovi, ktorý bol chvíľku na XJ top1 v dcj, zrejme to stálo za ten čas ktorý KZ venoval.

perd0: Pomaly prejdeme na rýchle otázky a odpovede ale ešte predtým mi napadá jedna otázka.. alebo možno dve. Vystupoval si vo veľa jump videách či už od moviemakerov z našej oblasti alebo aj z celého sveta, vieš z týchto videí vybrať jedno ktoré sa ti páči najviac a považuješ ho za najviac podarené? K druhej časti otázky.. je tu KZmod, považuješ to za niečo čo sa môže uchytiť tak ako kedysi CS 1.6 jumping alebo to bude skôr taký novodobejší dozvuk CS skoku?
noxeR: Jedno z najviac vydarených podľa mňa bolo od IceVip - The Compilation, bolo to multiplayer movie ktoré sa mi strašne páčilo a najlepšie na tom bolo že v tom videu vystupovali hráči ako FoF, theddy, candEE, fakt z takými hráčmi byť v jednom klipe to je niečo neskutočné pre jumpera akým som bol ja, pretože v tom klipe bola fakt svetová špička a ja som bol medzi nimi. Ten klip som si aj najviac užil. Ohľadom kz modu, mňa osobne kz mod neoslovil asi preto lebo som bol bhoper a ten bhop na kz mode bol podľa mňa nie veľmi vydarený, neviem či sa to môže uchytiť ale ja si myslím že to nemá veľký potenciál tento mód, možno sa mýlim ale mne sa nepáčil. Ja si myslím že človek ktorý si bude chcieť zahrať kz zahrá si ho prostredníctvom 1.6 radšej ako kz modom.

Rýchle otázky & odpovede:

Angelo: blondíny - brunetky
noxeR: brunetky
perd0: steelseries - razer
noxer: razer
Angelo: zima - leto
noxeR: leto
perd0: sliepka - vajco
noxeR: sliepka
Angelo: plechovka - fľaša
noxeR: plechovka
perd0: IKEA - LEWLY
noxeR: hm ikea :D:D
Angelo: pivo - kofola
noxeR: pivo
perd0: hokej - futbal
noxeR: futbal
Angelo: perdo - angelo
noxeR: perdo
noxeR:
Angelo:
perd0: Stačí? Áno - nie
noxeR: Áno

perd0: Okej tak teda ďakujeme za čas a pekné odpovede, je niekto koho by si na záver chcel pozdraviť alebo niečo, predtým než zaľahneš na smrteľnú posteľ, odkázať?
noxeR: No tak by som hlavne chcel poďakovať Vám za poskytnutie tohto rozhovoru potom by som chcel poďakovať zacimu, mymovi, kloxovi, hitlooserovi a max3semnemu a dúfam že už konečne natočíš ten 256 block! !!!

perd0: Výborne. Angelo chceš niečo dodať?
Angelo: Len že nie sliepka ale vajco, dík za odpovede a čas a užívaj si toho akože slnka.
noxeR: Díky teda majte sa dobre
Komentáre (9) | Pridať komentár | Prečítané 1940-krát
Komentáre
#1- Goldencake  10.06.2013 20:46:41  
-Super interview, vždy si rád počtu i o tom, jaký je hráč irl. Ne jenom pořád dokola stereotypní KZ otázky -Good luck Noxer -
#2- oRo.  10.06.2013 20:49:38 
-nech ti to vyjde s tym zahranicim-
#3- PU9maker  10.06.2013 22:09:14 
-pekny cteni, gj oba
#4- perd0  10.06.2013 22:58:36 
-Myslis oba tři?
#5- blue magic  10.06.2013 23:44:17 
-- noxi, občas přijď na KZSK položit kytičku na hrob a oplakat dávno zapomenutý časy slávy
#6- Angelo  11.06.2013 02:12:28 
-http://www.teraz.sk/regiony/lubenik-jelsava-povodne-krupy/48813-clanok.html
#7- PU9maker  11.06.2013 11:12:41 
-nn jen noxer a angelo.

kidding - "gj oba" to uz je takovej zvyk kterej se spatne odvyká -
#8- noxeR  11.06.2013 12:22:37 
-angelo vidíš aké to tu je - inak díky všetkým -
#9- max3semne  11.06.2013 20:09:01 
-interview, který mě zajímalo asi nejvíc - gl v real lifu a někdy s tebou taky zahraju cs:go -
ShoutBox
09.03.2019 23:28:01
Zdravím - začal som znova robiť nejake edity,, ak by niekto chcel niečo editnuť tak kludne pošlite nejake demo na steam -link- -
03.03.2019 03:09:30
mas to v pm, sorry za delay, nejak sem tu nebyl -
22.02.2019 13:36:56
@Hitlooser Mala by to byť zložka s názvom resource, ktorá sa nachádza v cstrike a valve. Skús mi prosím ťa poslať tú zložku resource z cstrike a valve (Z cstrike bude možno treba aj gfx)
20.02.2019 12:52:23
@DinGo kdyz mi reknes, ktera slozka z cska je vlastne ten gui (uz mi neslouzi pamet), tak ti ho poslu. Teda pokud chces ten muj co jsem posilal v tom foru
16.02.2019 23:55:01
díky, funguje -
16.02.2019 17:24:56
KZSK GUI už nie je? - -link- Mohol by sa spraviť (alebo ak zistím ako tak môžem skúsiť)
All rights reserved 2007-2019 © by KZSK.sk # Coded by Jakub "rEs0LuTe" Sedláček. Designed by Oldřich "jab" Selner.