Rozhovor s duRke-m- Beer hunter (2012-10-10 14:30:45)   
-
Beer hunter:
Tak teda na nazačiatok sa predstav, vek, skade si, pracuješ alebo škola a tak...

duRke :
Takže volám sa Juraj, mám 20 rokov, som z Topoľčian a chodim na VŠ UKF .. Privyrobim si len cez leto alebo počas víkendov ako rozvozca pizze :D

Beer hunter:
Rozvozca pizze? hm neni to ťažke odolať tej vôni v aute? :D

duRke :
Po istom čase ti tak povediac všetko začne liezť hore krkom :) .. Samozrejme su chvilky, ked človek neodola, ale zrovna pizza nie je moje top obľúbené jedlo :)

Beer hunter:
Tak teda povedz tvoje top 3 jedla a nápoje (rozdeľ alko a nealko ).

duRke :
Ideš mi po krku? :) .. Asi top u mňa sú bryndzové halušky od mojej mamičky, ktorú veľmi ľúbim :) .. ako druhe by som tam dal vajcia na všetky spôsoby, ktoré mi nikdy neprestanú chutiť .. A tretie buď ryba alebo nejaké mäsko spravené nejakým dobrým spôsobom :) .. Čo sa týka nealka by som to radil asi proteín :D , energy a minerálka a s alkohol som prestal :D radšej :) ..( 2 mesiace bez tvrdého ) .. ale keď by som mal vybrať tak kvalitne whiskey, finsku vodku alebo niečo zo slovenských záhrad :)
p.s. zabudol som dodať pivo :D .. to cez leto môžem moc :)

Beer hunter:
som sa už zľakol že si na mňa zabudol
-Prečo už nepiješ? Lebo viem že si si ľúbil vypiť.

duRke :
Dobra otázka :) .. Cely ten môj život začal flamovanim a lozením po baroch od 15 rokov, za ten čas som toho napil a nabavil sa dosť, nehovorím, že príležitostne si nedám za pohárik, ale už to nie je pre mňa .. vždy som mal problém piť s mierou, vždy som sa prepil do stádia "klinickej smrti" a nemalo to žiadny zmysel a bolo mi pekne blbo druhe ráno :D Začal som ( opäť ) s posilkou, ktorej dávam všetok svoj volný čas a nejako som si určil priority čo robiť a čo nie :) .. vyhrala tato voľba ...

Beer hunter:
Tak toto ako keby som písal ja, až na to "od 15 rokov" tiež keď pijem tak až dokedy viem stať na nohách.
duRke : Určite nie sme jediní, cítiš v sebe že nič ti není tak piješ a piješ a zrazu príde boom a si tam kde nechceš byt :)Vieš o čom hovoríš :)
-Ale nechajme už alkohol alkoholom ved ešte není piatok :D

Beer hunter:
Tak trebars povec či máš PC sam pre seba alebo počúvaš to čo ja doma od brata, pusti maaaaa :D

duRke :
Som jedináčik, čiže pc je len môj :) .. Asi to je istá výhoda, však? :)

Beer hunter:
To je, ale ja ho aj tak pustim až po par hodinách niekedy :D

duRke :
Silnejší vyhráva :)

Beer hunter:
Asi tak :) a necháme už aj toto a pome konečne na kz, Pamätáš si svoj začiatok s jumpom?Hneď ta to chytilo alebo po čase až?

duRke :
Pamätám si na svoj začiatok veľmi presne :) .. Dostal som sa k nemu cez môjho bývalého spolužiaka na ZŠ, ktorý mi raz povedal, že v CSku je aj iný mod ako len aim :) Písal sa rok 2006 .. Samozrejme nemal som ani paru o čom hovori, tak som sa cez hamachi napojil na jeho new game, kde bola mapa j2s_westbl0ck - mappera, ktorý je tiež z Topoľčian ako ja :) .. Začal som teda "skákať", ak sa to skákaním dá hovoriť .. Išlo o klasicky štyl space+ctrl+w, kde mi spravil problém prvý pravotočivý strafe hneď na začiatku, až vieš čo myslím .. po asi 15 minutach skúšania som to vzdal :D .. neskor mi poslal link na kz_beginner, ktorú som bez cp zmakol tuším za 28 minut :D .. pre mňa veľký úspech, srdce mi bilo ako o život na konci :) .. Čo sa týka serverov hrával som najviac asi na u2, sem tam na j2s, alebo to bol kzsk server? .. len si pamätám, že už tam tí hráči mali lj stats plugin, dávali si 240-247 stats a ja som nevedel preskočiť nič :) .. Ale na všetko som prišiel sam, síce to trvalo hodne dlho, kým som pochopil, že W a ctrl do strafu moc nepatria a space nie je ta najlepšia voľba na skákanie, ale prišiel :) .. Dnes príde nejaký chalan na server, skúsený mu poradí a za týždeň skáče to čo som ja skákal po roku, alebo dvoch :) .. I keď ja rad poradím ak treba .. Ale musím dodať, že to boli krásne časy :) .. Rad na ne spomínam.

Beer hunter:
Tak to si teda pekne pamätáš, ja už neviem ani aký bol rok :D čo už, moja chyba.
Tak teda kz si povedal a co bhop? Prvá mapa čo si hral a prvá čo si aj prešiel?

duRke :
Pamäť mi ešte slúži :) .. 1. mapu čo som hral bol asi j2s_4floors alebo bkz_goldbhop ( tým som si není 100% istý ) .. na u2 padali blocky a keď sa dvaja hráči naň postavili block nepadol :) takéto boli aj moje začiatky, kde som v hre viac písal ako skákal, tzv. odčítanie 3,2,1 a skok, aby som súčasne skočil aj s niekym na daný block a aby sme nespadli :D .. takto sa to ťahalo so mnou strašne dlhu dobu, proste lamka 1. triedy .. Pamätám si na cg_wildwesthop, kde som mal už natočenú asi hodinu na timeri a s jedným hráčom sme boli už pred tym kz na konci mapy a tam nás obehol chalan, čo to dal za 20 minut sam .. v tej dobe pre mňa nepochopiteľne, absolútne užasne a závidel som mu neskutočne :) .. volal sa unnamed a viem že bol z Košíc, ale vtedy som steam nemal a na icq prestal chodiť, kontakt som stratil :) .. samozrejme nemal som ani paru o tutoriáloch alebo XJ, tak som si povedal, že budem trénovať a raz budem taký ako on a aj lepši :) .. no a po dlhých kilometroch odskákania ju teraz dam za 2:50 :) .. čiže sa mi to splnilo :) .. A k otázke, ktorú som ako prvú prešiel sam, bola goldbhop, asi za 20 minut, ale posledná čast kde boli vyvýšené blocky mi riadne robila problém :D :)

Beer hunter:
To asi každému robilo problém.A rad by som vedel že či ešte máš v plane začať skákať aktívnejšie poprípade aj skúsiť potočiť nejaké nove dema či už map alebo lj?Alebo už len tak rekreačne to občas zapneš že ďas prve miesto v pro a vypneš :D

duRke :
Niekedy mam takú chuť niečo natočiť, to na mňa príde tak raz za štvrt roka alebo za pol, ale väčšinou už prevláda u mňa skôr iba fun skákanie na serveroch, keďže nemám moc volného času na hranie .. Teraz mam na steame odohraných niečo cez 8 hodín za 2 týždne, čiže ani ten tréning nie je taký, aby sa to rovnalo nejakým rekordom na úrovni :) .. Už si to len zapnem občas až mam volnú chvíľku, zabavím sa, zaspomínam ( strašne rad mam oldschool mapy ) .. a potom to vypnem :) ..

Beer hunter:
Tak dúfam že to príde čo najskorej na teba a ďas aspoň 10 kzsk :) old school mapy sú dobre veru len škoda že veľa z nich už som nehral strašne dlho lebo neviem ako sa volajú :D

duRke :
Uvidíme čo čas prinesie, zachviľu tu mame Vianoce, viac volného času :) .. možno nejaký darček pod stromček pre vás natočím :) ..

Beer hunter:
To rad počujem :)
Ešte posledne otázka ohľadom jumpu.Obľúbený hráč? zvlášť sk/cz.

duRke :
Čo sa týka cz/sk scény nemám tip na obľúbeného hráča :) .. Každému ide niečo viac, niečo menej, niekto vyniká v dcj, cj, niekto v lj, niekto v kz a niekto v bhope .. Mam rad ludi, s ktorými som v kontakte a niečo už v tejto komunite dosiahli .. Nerozdeľujem ich na najlepšieho a toho slabšieho, nikto nevie všetko, každý sme dobrý v niečom inom :) ..

Beer hunter:
Pekne povedané.A zo sveta niekto?

duRke :
Vo svete sa to da zhrnúť asi rovnako, rekord list je inak obsadený ako LJ sekcia rekordov, čiže ta odpoveď je vlastne rovnaká .. Ale až by som mal určiť štyl skákania, alebo legendy, ktorých dema som pozeral tak to bol zhady, t3d, targed, zocker, atd :)

Beer hunter:
Hrávaš aj aim ako som si všimol.Čo ta viac baví? ako vnímaš rozdiely?Predpokladám že aj na aime skáčeš bhop a podobne veci ako aj ja :D

duRke :
Ano hrávam, aim bol ešte mojou prioritou dávno pradávno pred kz, začiatky boli klasicky biedne ako u jumpu, začalo to keď som bol 3. na ZS a spolužiakovi kúpili počítač, vtedy som ja vlastný ešte nemal, tak u neho to bolo proti botom na militii, camp s awp na jednom mieste cele kolo, atď, neskor som začal chodiť do herien a potom som si zaobstaral aj pc ( r. 2006 asi mesiac na to som sa dostal aj ku kz hneď ) .. Čo sa týka klanov tam som nikdy nebol, nejako ma to neťahalo .. Hrával som po puboch, deathmatche, awp only a pod. .. Samozrejme zlepšil som sa za tu dlhu dobu a myslím si, že v aime som dobrý :) .. Aj keď samochvála môže smrdieť, ale keď sa mi zadarí som tak na vrchu tabulky väčšinou, hlavne čo sa tyká DM, to mi ide :) .. Samozrejme že nemám na hráčov, čo hrávajú čisto aim na slúchadlách za 50 € a počujú ma od spawnu, ja si pustím dnb a len tak si utekám a dupocem jak slonica, niekedy trafím, niekedy nie :D .. Čo sa tyká tých rozdielov a čo ma viac baví tak to je asi jump .. A ten najhlavnejší rozdiel medzi tým vidím ten, že v jumpe záleží len na tvojich zručnostiach ako na tom budeš, ako sa prepracuješ a popasuješ so súpermi v boji o sekundy a stotiny .. kdežto v aime nejaká lamka si čupne, začne fullovat a na just ti da na posledný náboj hlavu :D .. preto mam radšej jump, lebo nezáleží tam od toho, aký dobrý je ten druhy, zaleží len na tom, aký dobrý si ty :) .. A k poslednej otázke, jasne jump v aime sa da pekne využiť, ale niekedy to až preháňam a zbytočne dostávam na frak :D ..

Beer hunter:
Dobre tak už ma nič také ohľadom cs nenapadá tak už prejdeme na záverečné otázky hádam aj lebo ja chcem isť už spať :D
-Na akom PC hráš +myš?

duRke :
Tak môj pc ma asi 3 roky, hdd 300 gb, 19" monitor samsung, 4 gb ram, nvidia 9500 gt grafika a 2 jadrak AMDčko .. podložku mam Steelseries QCK a mys X7-750Bk :) .. Voľakedy som mal logitech g5, pre mňa dokonala mys, len po 3 rokoch mi odišiel kábel a bolo .. Keby nie je koniec výroby kúpim si ju znova, ale čo som počul aj g400 je fajn :) .. i keď som spokojný, so stratou g5 sa neviem nejako vyrovnať :)

Beer hunter:
Obľúbený film/y, seriál/y?

duRke :
Som dosť filmový maniak, rad si pozriem čo je nove a dobre, riadim sprvoti ani nie svojim vlastným inštinktom, ale hodnotením na csfd a potom si utvorím po zhliadnutí daného filmu vlastný obraz :) ..čiže mam asi taku top15 utvorenú :) .. čo sa týka seriálov do toho som moc zažratí není, ale vždy ma pobavilo dva a pol chlapa v slovenskom dabingu ale iný seriál tam ani nemám .. Rad ešte pozerám discovery a tam bořičov mýtov, ultimate survival, extreme fishing alebo čo sa týka vojenských výcvikov a taktik :)
-i keď vlastne to sú tiež seriály :D

Beer hunter:
No sú to seriály tak si aj odpovedal aspoň.A daj aspoň 3 filmy čo si teraz videl v blízkej dobe nech viem čo si mam pozrieť.

duRke :
Neviem ti takto na rýchlo odpovedať, si ma zaskočil, veľa toho mam pokukaného a každému sa paci niečo iné, strelím ti tu The expendables 2, Serbian Maut, American Pie: THe Reunion.

Beer hunter:
Tak jedine to American Pie asi kuknem inak nič :D
Povedz ešte akú hudbu počúvaš?

duRke :
Vypočujem si všetko, okrem nejakého Dead metalu alebo ako sa to nazýva, to je už pre mňa boží hrmot :D .. Najradšej mam dnb, ma jednu užasnú vlastnosť, môžeš ho počúvať v akejkoľvek nálade.. Keď si šťastný cítiš z neho šťastie a keď smutný tak čistý smútok...

Beer hunter:

A keď spíš? :D

duRke :
Ked spim tak spim, nepočúvam nič :D ..
Vtedy snívam :ň

Beer hunter:
o dnb, ok je mi to jasne :D

Beer hunter:
Obľúbená farba?

duRke :
Asi aqua blue :) .. Ale inak sa mi páčia všetky farby, nosím aj červene, zelene, hnede, biele, proste nemám nejaký styl, že v zásade len jedna farba a iná nie :)

Beer hunter:
kz or bhop?

duRke :
bhop

Beer hunter:
lj or cj?

duRke :
lj

Beer hunter:
Isť do školy alebo ostať dnes doma?

duRke :
Ostať dnes doma by bola lepšia voľba :)

Beer hunter:
Tak ostaň, v škole je nuda.Ďaleko od domu to máš inak?

duRke :
Rad by som, keby to je prednáška ani nejdem :) .. 30 km

Beer hunter:
Chodíš autom?

duRke :
Aj autom aj busom :) ako sa podari.

Beer hunter:
jar-jesen?

duRke :
jar ;)

Beer hunter:
leto-zima?

duRke :
leto :)

Beer hunter:
pondelok-piatok?

duRke :
Odpoveď poznáš :D

Beer hunter:
sobota :D

Beer hunter:
Tak teda ďakujem ti za tvoj čas ale ja už musím isť spať.(už pred hodinou najmenej ale čo už) a nech sa ti dari v živote a aj v cs m aj sa :)

duRke :
Predovšetkým ja ďakujem tebe BEER HUNTER za požiadanie o interview, riadne si ma vystavil :) .. Chalani skáčte, bavte sa a udržiavajte komunitu na zive .. E ste raz ĎAKUJEM :) hello
Komentáre (13) | Pridať komentár | Prečítané 1904-krát
Komentáre
#1- noxeR  10.10.2012 14:48:46  
-pekne čítanie ma pobavilo - gj beer
#2- rocketeer  10.10.2012 14:52:26 
-Čtivé, dobrá práce Beere -
#3- Cetys  10.10.2012 16:31:18 
-To musíš na tej škole samé "UKF" tracky počúvať -
#4- shooting-star  10.10.2012 17:37:34 
-oblibeny nealko - proteinak ---
#5- duRke  10.10.2012 18:23:13 
-Shoot akurat som ho mal na stole a pozriem sa nan, hned ma to napadlo napisat --.. ved chutovo je lepsi jak nejaka kofola - .. Inak dik chlapci
#6- blue magic  10.10.2012 20:58:28 
-bylo to super - -
#7- perd0  10.10.2012 22:58:59 
-Pekná práca obaja, človek si vždy rád prečíta o niekom o kom ešte veľa nevie, nech je to už ktokoľvek. A myslím že duRke je pre interview viac než dobrá voľba. Good job!
#8- hAnnah f0ntana  11.10.2012 20:37:15 
-Paráda, krásné počtení! -
#9- HoNoR  12.10.2012 18:56:45 
-super interwview - durke je uzasny clovek - som s nim v kontakte cez Fb a da sa s nim zasmiat (jj v aime si svina - najmä s awp - )
#10- duRke  12.10.2012 19:36:15 
-:-* Honor
#11- HaJzLiK  13.10.2012 13:27:07 
-som rád, že si začal riadne makať -
#12- shooting-star  13.10.2012 13:49:38 
-+1 hajzlik, at ti roste biceps -
#13- HaJzLiK  13.10.2012 15:16:48 
-dakedy rástol, momentálne sa sústredím na floorball, ale od ďalšieho semestra idem makať -
ShoutBox
23.05.2019 21:14:25
Pozeral som na FTP ci to niekde nie je skryte, ale bohuzial nie :/
21.05.2019 02:08:07
ešte raz kto ma niekde v PC videa crazy jumping?? pošlem na účet 200kč alebo v eurach.. seriozne
15.05.2019 10:17:54
14.6. pořádáme sraz v Praze, tak doražte -
09.03.2019 23:28:01
Zdravím - začal som znova robiť nejake edity,, ak by niekto chcel niečo editnuť tak kludne pošlite nejake demo na steam -link- -
03.03.2019 03:09:30
mas to v pm, sorry za delay, nejak sem tu nebyl -
22.02.2019 13:36:56
@Hitlooser Mala by to byť zložka s názvom resource, ktorá sa nachádza v cstrike a valve. Skús mi prosím ťa poslať tú zložku resource z cstrike a valve (Z cstrike bude možno treba aj gfx)
All rights reserved 2007-2019 © by KZSK.sk # Coded by Jakub "rEs0LuTe" Sedláček. Designed by Oldřich "jab" Selner.