Rozhovor so ZacIm- perd0 (2012-04-19 23:40:30)   
-
Do rubriky rozhovorov sa pripája ďalšie meno, je ním ZacI. Skokan, no takisto autor niekoľkých máp, je návštevníkom tejto komunity od jej úplného vzniku a tak verím, že mnoho z vás poteší dozvedieť a prečítať si o ňom niečo viac.
Interview klasicky prináša informácie z reálneho života, ako aj toho KZ.
A otázky? Tie som kládol ja - perd0. Príjemné čítanie.

1: Začneme klasickou otázkou, a teda ťa požiadam aby si sa nám predstavil. Kto si, odkiaľ pochádzaš, kde žiješ, aké máš koníčky a podobne.

Ahoj, volám sa Tomáš Link, mám 19 rokov, pochádzam z Košíc, kde žijem doteraz. Medzi moje koníčkiy patrí turistika, festivaly, čiže hudba, fotenie, behanie a samozrejme KZ.

(perd0 rozmýšľa nad ďalšou otázkou)

2: Ako sa ti život na Slovensku a Košiciach páči? Ako vyzerá tvoj bežný deň, chodíš do školy, pracuješ, alebo si gaučový povaľač? Skús nám takisto rozšíriť informáciu o tom akú počúvaš rád hudbu.

Myslím si, že život na Slovensku, v Košiciach sa mi páči. Nebudem zachádzať do politiky, proste je mi tu fajn, krásna príroda, dobré pivo, pekné holky. Aktuálne študujem informatiku na Technickej Univerzite v Košiciach, 1. ročník a popritom si zarábam rôznymi bokovkami, rozdávanie letákov, pomáhanie pri montovaní plastových okien, fotenie a podobne, ale je pravda, že si občas aj rád posedím na tom gauči pri filme/knihe. Hudba? Fuh tak hlavne Rock, ale ťažko to takto na rýchlo opísať, všetky možné odvetvia rocku, občas metal, elektro, pop. Táto tabuľka hudby čo počúvam posledný rok a pol bude asi lepšia: http://www.last.fm/user/ZacI100/charts

3: Spomenul si aj festivaly a turistiku. Máš vyhliadnuté nejaké, na ktoré sa tento rok chystáš? Poprípade spomeň aj tie, na ktorých si bol minulý rok. A ohľadom turistiky - kde si sa bol prejsť naposledy a kam sa v blízkej dobe chystáš? Máš v pláne aj nejaké rozsiahlejšie, viacdňové výlety?

Tak teda tie festy: minulý rok som bol na Prague city festivale, na Rock for People (Hradec Králové), na Bažant Pohode (Trenčín), na Rock pod kameňom (Snina, východné Slovensko), Frequency (St.Polten, Rakúsko) a Pohoda indoor camp festival (Trenčín)... Tento rok sa chystám do Belgicka na Rock Werchter, na Pohodu a na Coldplay do Prahy. To je asi všetko.

Teraz tá turistika. Snáď, perd0, nám vyjde ten výlet na Tri korunky do Poľska a potom buď hrebeňovku Nízkych Tatier alebo hrebeňovku Bukovských vrchov. Tie jednodňovky neviem vymenovať, to je také o náhode. Naposledy som bol na Skalisku (pri Rožňave), nádherný výhľad
http://img.ephoto.sk/data/users/21399/photos/cb9b01f60e95e220197788bfa670eba28f96733d.jpg

4: Vyzerá teda, že máš život plný pekných zážitkov, čo je naozaj fajn. Prejdime teraz k druhej strane života, ak to tak môžem nazvať, k strane ktorá sa nás všetkých týka - ku CS a KZ. Začnem takouto otázkou: Aký je tvoj názor na súčasný stav KZ, či si myslíš že sa KZ ešte niekedy dočká takej obľuby ako v minulosti, ako dlho KZ zotrvá a pod.

Nie je to to čo to bývalo za, podľa mňa najväčšej slávy KZ, ale ani to nie je na bode mrazu. Stále príde niekto nový kto to okorení, viď. noxer, max3semne. Ja si myslím, že KZ má ešte pekných pár rokov pred sebou.

5: A ako je to s tebou v spojitosti s KZ? Predpokladám že sa tomu nevenuješ s takou obľubou ako niekoľko rokov dozadu, avšak verím, že si občas zahráš. Plánuješ poprípade nejaký comeback medzi demo recorderov, alebo pre teba už táto zábava stratila ''čaro'' a ''prioritu'' a hrávaš to výhradne len na oddych a zábavu?

Je to už viac menej relax, neaký obrovský návrat do demo recorderov asi neplánujem, ale tak ak dostanem chuť tak niečo natočím. Hrávam to na oddych a keď sa nudím.

6: Ak sa vrátime tých niekoľko rokov dozadu, spomenieš si na to AKO a KEDY si sa ku KZ dostal? Na akých serveroch si trénoval svoje prvé strafy, aké mapy sa vtedy hrávali, čo ťa na KZ uchvátilo, že si pri ňom ostal a nevenoval sa strieľaniu?

Kedy, hmm tak to asi iba tresnem, možno to je už 7 rokov, možno viac, možno menej... náhodou niekto z mojej ulice spravil LAN server a hral tam kz_man_ultrablock... celkom sa mi to zapáčilo a začal som to hľadať na nete a narazil som na j2s a zupma jump server, to boli servre kde som trávil svoj KZ čas. Samozrejme hrával som aj strieľanie. Na KZ sa mi páčila asi tá výzva, že som to chcel vedieť ako tí čo to skákali v tej dobe, na najlepšej úrovni. Na mapy, aké sa vtedy hrali si asi konkrétne nespomeniem, ale hlavne _man_ky.

7: Mapy _man_ sú naozaj z tých oldschool, radosť spomínať na tie časy, kedy sme ako noobs nevedeli skočiť základné skoky, však? Čo povieš na nové mapy? Myslel si si niekedy, že niečo ako CS bude raz vyzerať tak ako vyzerá? Narážam na mapy ako kz_forgotten, ktorá vyzerá naozaj dobre. A videá? Máš nejaký kritizujúci, alebo naopak pochvalný názor na novodobú tvorbu CS videí, resp. movies?

Tak presne ako vravíš. Občas sa stane, že ostanem v šoku, keď hrajem neakú mapu prvý krát, určite by som nepovedal, že sa niečo také dokáže. Uf, už sa v tom tak neorientujem, ale vždy si to pozriem, občas niekto príde s novým nápadom, ako naposledy ten ROTW čo končil tak, že obraz vyšiel z noťasu. To bola paráda. Ale skôr sa mi to nepáči, robí sa veľa moviečok, krátkych, 2-3 jumpy a nejaké trápne dnb sa do toho hodí, alebo tak. Nemám nič proti dnb, sám to počúvam občas, ale preháňajú to. Chcelo by to 10 min videá ako kedysi.

8: Možno bude ťažko z toho množstva vybrať len 2, ale skús mi napísať názvy 2 máp, ktoré máš najradšej. Jednu z tých odschool a jednu z tých novších. Máš takisto nejakú, ktorú vyslovene nenávidíš?

Kz_xj_communityblock, to je moje. A zo starších, hmm... kz_sfinx ma bavila. Nenávidím bkz_goldbhop a všetky polminútové mapy.

9: Prejdime od máp a videí k ich autorom, tým ktorí na nich točia rekordy a tým ktorí z nich robia videá. Celosvetovo, aký je tvoj najobľúbeneší mapper/jumper/moviemaker?

Fuh, tak toto bude ťažké. Nikdy ma nechytil jeden jumper na dlho, ale tak vymenujem ich pár. Brian, zhady, target, koukouz, akkord, FoF. Každý mal niečo čím ma zaujal. Z KZSK shooting-star, reso, freedy, solid. No mapperi, ťažko povedať, kedže radon je asi jediný čo nemal zlú ani jednu mapu. Ale potom tu je solid, ty, aj kreedzove mapy sú parádne, aj keď zwallbugované. Moviemakeri, tuto absolútne netuším. Určite reso, dienos, zo svetových mi takto na rýchlo nikto nenapadá.
V podstate z KZSK, každý kto je v Sieni slávi ma zaujal, kedže väčšina tých jumperov bola na vrchole, keď som ja začínal.
A Miňofet.

10: S niektorými jumpermi sa poznáš aj osobne. Môžeš nám ich teda vymenovať? Pokiaľ sa nemýlim je ich viacero, poprípade nám prezraď príležitosť pri akej ste sa stretli.

Prvý, s ktorým som sa stretol je Raptor22. Keď prišiel do KE na metalový koncert, sme skočili na pár pív. Potom sa poznám s mNq.-om, prvý krát bol u mňa točiť demá, keď mu čoraz viac ľudí neverilo, tuším dal 253 lj do 20 min. Potom som mu daroval svoj CPU aby mohol točiť. Potom som sa stretol s tebou, Yirim a mNq.-om na pivku, trošku sme popili (smiech). No a potom som bol s tebou a Raptorom na turistike v Belianských Tatrách a ešte na pár turistikách s tebou. Samozrejme rád sa stretnem aj s inými jumpermi, ak bude príležitosť...

11: Keď už spomínaš CPU, nedá mi neopýtať sa na akom PC že to hrávaš? Uveď takisto kombináciu myš, podložka,klávesnica, ktoré su pre KZ pomerne dôležité.

Aktuálne bežím na Lenove idepad y560 (už rok a niečo starom), Intel i370m, 4gb ram, 500gb 5400rpm western digital a ati 5730m, doma ho mám napojený na externý monitor samsung 20" 1680x1050, klávesnicu som si kúpil neakú Chicony za 6eur, parádna, myška mx518, už beží viac ako 4 roky a podložka (od kzsk, dik :)) steelseries, ale na typ si nespomeniem.

12: Je to Steelseries QCK.
Rád by som sa ťa ešte opýtal niečo k tvojej budúcnosti, čo plánuješ po skončení školy, čo by si rád robil, kam by si sa rád pozrel a podobne?


Je to síce ešte pár rokov, ale rád by som robil niečo spojené s oborom čo študujem, teda Informatika, čo, to konkrétne ešte ani sám neviem. Teda niekde takto by som sa rád zamestnal. Určite by som rád rozvíjal svoj hlavný koníček teraz a to fotku, nemyslím, že by som to dostal na profesionálnu úroveň to nie, ale určite to chcem posunúť ďalej. Kam by som rád šiel? Tých miest je veľa, ale asi najväčší sen je pre mňa Nový Zéland, a aspoň na také 2 mesiace, len chodiťpo tej úžasnej krajine "a hra´t sa na Froda." Takto neako zatiaľ asi, až tak ďaleko do budúcna sa nechcem pozerať, lebo ledva zvládam financovať svoje terajšie plány.

13: Zaujímavé, ten Nový Zéland ti schvaľujem. Prejdime k poslednej časti rozhovoru a tou sú klasicky rýchle otázky a odpovede:

Obľúbené jedlo? V poslednej dobe ma chytili Ázijské pirohy, jedávam to v školskej jedálni, sú to vlastne vyprážané pirohy plnené mäsom.
Obľúbený nápoj? Čistá voda z vodovu.
Obľúbená značka piva a obľúbený alkohol? Budvar pijem najčastejšie, potom Maestro, ale najlepšie pivo aké som kedy pil bol Schronrammer weisbier alkohol - dlho som teraz nepil, ale rád si dám domácu ovocnú pálenku, alebo limetkovú borovičku, absinth červený.
Obľúbené mesto? Nebol som veľa mestách, ale Praha je veľmi pekná.
Obľúbený film? Dajme tomu, že Intouchables ma teraz dostalo.
Obľúbený herec, herečka? Johnny Depp a herečka Helena Bonham Carter.
Obľúbený športovec? Nič mi nenapadá.
Hot dog alebo cold cat? Jednoznačne cold cat.
Horčica alebo kečup? Chilli omáčka.
TV Markíza alebo JOJ? Nepozerám telku.
Two and a Half Men, How I Met Your Mother alebo Big Bang Theory? To si mám ako vybrať, si robíš prdel.
Je Bin Laden mŕtvy? Áno, zabil ho Stewie Griffin.

14: Fajn ďakujem ti za tvoj čas a prajem pekný zvyšok dňa a do života veľa úspechov. Na úplný záver máš možnosť niekoho pozdraviť, poprípade niečo čitateľom tohto rozhovoru odkázať...

Ja ďakujem, že si ma oslovil. Aj tebe nech sa darí v UK, nech sa všetkým darí. Čaute.

THE END.
Komentáre (8) | Pridať komentár | Prečítané 2141-krát
Komentáre
#1- hAnnah f0ntana  19.04.2012 23:54:20  
-Moc povedený a hezky se čtoucí rozhovor. -
#2- noxeR  20.04.2012 12:47:32 
-veľmi zaujímavý a kvalitný rozhovor -
#3- blue magic  20.04.2012 14:17:59 
-kvalitka -
Díky
#4- Cetys  21.04.2012 13:52:36 
-Paráda :]
#5- AttentioN  21.04.2012 15:46:55 
-oba --
#6- majmo  24.04.2012 07:42:26 
-wau..TRENČÍN!! -
#7- ZacI  24.04.2012 12:16:06 
--, pred Pohodou 2011 sme spali v altánku v železničnom parku tam v Trenčíne -, tento rok to plánujeme zopakovať -
#8- Cetys  24.04.2012 13:31:15 
-Tak sa na pohode vidíme - Ak sa teda uvidíme -
ShoutBox
23.05.2019 21:14:25
Pozeral som na FTP ci to niekde nie je skryte, ale bohuzial nie :/
21.05.2019 02:08:07
ešte raz kto ma niekde v PC videa crazy jumping?? pošlem na účet 200kč alebo v eurach.. seriozne
15.05.2019 10:17:54
14.6. pořádáme sraz v Praze, tak doražte -
09.03.2019 23:28:01
Zdravím - začal som znova robiť nejake edity,, ak by niekto chcel niečo editnuť tak kludne pošlite nejake demo na steam -link- -
03.03.2019 03:09:30
mas to v pm, sorry za delay, nejak sem tu nebyl -
22.02.2019 13:36:56
@Hitlooser Mala by to byť zložka s názvom resource, ktorá sa nachádza v cstrike a valve. Skús mi prosím ťa poslať tú zložku resource z cstrike a valve (Z cstrike bude možno treba aj gfx)
All rights reserved 2007-2019 © by KZSK.sk # Coded by Jakub "rEs0LuTe" Sedláček. Designed by Oldřich "jab" Selner.